مقدمه ثابت:هرساله خیل عظیم مشتاقان اباعبدالله الحسین(ع) به شوق زیارت اربعین حسینی پای پیاده از نجف تا به کربلا در بزرگترین اجتماع میلیونی شیعیان جهان شرکت میکنند.

توفیق بود سال 92 به همراه313نفر از سوی ستاد مردمی قافله عاشقی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان در این سفر حضوریابم.لکن باری دیگر صدای حرکت این قافله به گوش میرسد و ثبت نام از مشتاقان آغاز شده است تا تمامی جهانیان و بخصوص کفار و دشمنان اسلام ناب و ایادی آنان از داعش و وهابیت گرفته تا سران آنان آمریکا و انگلیس و اسرائیل بدانند هنوز خون به ناحق ریخته حسین و یارانش جوشان است و مغناطیس حسینی قلبها را بسوی خویش جذب میکند... لینک سایت: قافله عاشقی گیلان    سایت : پیاده روری اربعین

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

20 روز تا اربعین حسینی: لینک


جزوهای خوب برای دانلود در خصوص اربعین حسینی


موکب سیزدهم-بیست و هشت روز تا اربعین حسینی:

یادی از اربعین سال 92؛پیاده روی گیلانیان

موکب دوازدهم-بیست و نه روز تا اربعین حسنی:

این کاروانها به کجا میروند؟

موکب یازدهم-سی روز تا اربعین حسینی:

وسایل را تهیه میکنیم از کفش و لباس تا هر آنچه در ظاهر نیاز است؛ اما این دل هست که وسایلش را باید کامل کند
موکب دهم-سی و یک روز تا اربعین حسینی:

جلسات دوستان خادم همچنان مستمرا برگزار میشود...از برنامه های فرهنگی تا اسکان و پذیرایی همه در تلاش هستند

موکب نهم-سی و دو روز تا اربعین حسینی:

ثبت نام منتخبین شروع شده و در حال دریافت گذرنامه ها و مدارک هستند و دلها پر میکشد برای شروع حرکت...
موکب هشتم-سی و سه روز تا اربعین:

این روزها دائم نگرانم نکند که جا بمانم...

موکب هفتم-سی و چهار روز تا اربعین:

یک توصیف زیبا:
« لباسِ عزای ما و لباسِ سیاهی که برای عزای امام حسین(ع) در ایام اربعین می‌پوشیم این را به نوعی لباس احرام برای خود ببینیم.»

موکب ششم-سی و پنج روز تا اربعین:

در کامل‌الزیارات که کتاب وزین و قابل احترامی است روایتی داریم که امام صادق(ع) به یکی از شاگردانش به نام علی فرمودند «اباعبدالله الحسین(ع) را زیارت کن و آن را رها نکن» عرض کرد ثواب آن چقدر است؟ امام صادق(ع) فرمودند «کسی که با پای پیاده به زیارت ایشان برود، خداوند به‌خاطر هر قدمی که برمی‌دارد به او حسنه داده، یک گناه از گناهانش را پاک می‌کند و یک درجه از درجاتش را افزایش می‌دهد.

موکب پنجم-سی و شش روز تا اربعین:

حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به سنت پیاده رفتن به زیارت امام حسین(ع) درسیره علما عنوان داشت: برخی بزرگان نقل می‌کنند که امام خمینی(ره) بارها پای پیاده از نجف به کربلا مشرف شدند و همچنین این سنت را در کشور حجت‌الاسلام ابوترابی فرد ترویج داد و وقتی مرزها بسته بود، تا قصرشیرین به نیت زیارت امام حسین(ع) می‌رفتند.

موکب چهارم-سی و هفت روز تا اربعین:

امام حسن عسکری (ع) فرمودند: نشانه‌های مومن (شیعه) پنج چیز است؛ ۵۰ رکعت نماز (در هر روز که شامل ۱۷رکعت نماز یومیه و نیز نمازهای نافله می شود) در روز، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست کردن، پیشانی بر خاک سودن، و بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن.‏بحارالانوار، ج ۹۸ (بیروت) ص ۳۲۹ / المزار، شیخ مفید، ص ۵۳٫

موکب سوم-سی و هشت روز تااربعین:

در مورد تجمع میلیونی اربعین: آقاسیدالشهدا، آن از عاشورایش، این هم از اربعینش. تازه ما «ظهور» را هم از چشم دلربای ارباب می‌بینیم. اینک اما همه نگاه‌ها معطوف به کربلاست. امام ما را همه می‌شناسند. نشان به نشان غوغای فراملی کربلا، نبض حوادث جهان، دست خون حسین است و بس. دشمن و اصحاب صلح با بطالین، هرگز سیلی به این محکمی نخورده بودند که دیروز خوردند. توافق اصل‌کاری، توافق ابنای آدم با قیام حسین بن‌علی(ع) است. اینک روی میز بشریت، «گزینه کربلا» می‌درخشد. و دست بالاتر از آن «زیارت اربعین» است. تو گویی، این فقط خون حسین(ع) نیست که بر شمشیر یزید و یزیدیان پیروز شده، اشک بر سالار شهیدان هم پرچمش بالاست، اربعین هم پرچمش بالاست.

موکب دوم-سی ونه روز تا اربعین:

حسین‌بن‌ثُویر می‌گوید: امام‌ صادق(ع) فرمودند:
اى حسین! کسى که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن على(ع) باشد. اگر پیاده رود، خداوند منّان به هر قدمى که برمى‏ دارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو مى‏ فرماید.
تا زمانى که به حائر برسد و پس از رسیدن به آن مکان شریف حق تبارک و تعالى او را از رستگاران قرار مى‏ دهد.
تا وقتى که مراسم و اعمال زیارت را به پایان برساند که در این هنگام او را از فائزین محسوب مى‏ فرماید.
تا زمانى که اراده مراجعت نماید در این وقت فرشته‏ اى نزد او آمده و مى‏ گوید:رسول خدا(ص) به تو سلام می رساند و به خطاب به تو مى ‏فرماید:از ابتداء عمل را شروع کن، تمام گناهان گذشته ‏ات آمرزیده شد.

موکب اول-چهل روز تا اربعین:

*نظر مقام معظم رهبری درباره اربعین حسینی

حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب نیز درباره اهمیت پاسداشت و بزرگداشت روز اربعین حسینی در اول فرودین سال 1385 چنین بیان کردند: «شروع جاذبه مغناطیسی حسینی در روز اربعین است، جابربن عبدالله را از مدینه بلند می‌کند و به کربلا می‌کشند، این همان مغناطیسی است که امروز هم با گذشت قرن‌های متمادی در دل من و شما هست».